خانه / پایگاه خبری و اطلاع رسانی قلعه نو شهرری / سرتیپ مجتبی جعفری در جمع مردم بخش قلعه نو: با تمام اعتقادم میگویم که بهیچ عنوان حکومت شاه قابلیت مقایسه با نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندارد

سرتیپ مجتبی جعفری در جمع مردم بخش قلعه نو: با تمام اعتقادم میگویم که بهیچ عنوان حکومت شاه قابلیت مقایسه با نظام مقدس جمهوری اسلامی را نداردگزیده ای از سخنان و خاطرات امیر سرتیب مجتبی جعفری، آزاده و جانباز و عضو هیئت معارف شهید صیادشیرازی در روز ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ در جمع نمازگزاران نمازجمعه بخش قلعه نو را در ذیل ملاحظه بفرمایید.

همواره حضرت امام خمینی قبل از پیروزی انقلاب با عزت و احترام با پرسنل ارتش سخن میگفتند و بیان میداشتند که شما انسانهای شریف و بزرگی میباشید و به هیچ وجه توهین نکردند و پاسخ این برخورد زیبای امام را مردم دیدند. بزرگانی همچون شهید صیادشیرازی که خود را مقلد امام در ارتش شاهنشاهی میدانستند. شهدای عزیز دیگری همچون شهید قرنی، شهید کلاهدوز و شهید اقارب پرست نیز بودند که در داخل ارتش با شاه مخفیانه مبارزه میکردند. این افراد در حکومت نظامی ها به سربازان اجازه نمیدادند که با مردم برخورد جدی داشته باشند. اعضای نیروی هوایی ارتش شاه در روز ۱۲ بهمن ۵۷ پای پلکان هواپیما همگی مسلح و آماده استقبال و حفاظت از امام بودند. آنها ارتشی هایی بودند که به انقلاب پیوسته بودند ولی هنوز آرم تاج شاهنشاهی روی کلاه آنها وجود داشت. این کارهای بسیار بزرگی بود که امروز شاید بگوییم چگونه در آنروزها یک ارتشی میتوانست از دستور فرماندهان خود سرپیچی نماید.
اینجانب در روز ۱۲ بهمن ۵۷ هنوز عضو ارتش نبودم ولی بعنوان انتظامات درب ورودی بهشت زهرا حضور داشتم. از ساعت ۴ صبح تا ۱۱ ظهر در حال برنامه ریزیو ایجاد سپر انسانی برای عبور خودروی حامل امام بودیم. به محض اینکه خودرو وارد بهشت زهرا شد مردم برای دیدن امام بطرف ماشین هجوم بردند. خود من از نزدیک به امام ابراز احساسات میکردم ولی ناگهان در آن وضیعت ماشین بلیزر از کار افتاد و هرکاری کردیم ماشین روشن نشد همه گفتند اگر امام از خودرو پیاده شوند با آن سیل جمعیت مردم، تا رسیدن به محل سخنرانی امکان آسیب رسیدن به امام وجود دارد. ناگهان در این دقایق اتفاق عجیبی افتاد و یک هلی کوپتر نیروی هوایی ارتش به خلبانی بیوک سیدین میانه ای و کمک خلبانی آقای دشتبان از مهرآباد و بدون هماهنگی با برج مراقبت به محلی در بهشت زهرا پرواز کردند و توانستند امام را منتقل نمایند و بعد از سخنرانی نیز شدت جمعیت آنقدر زیاد بود که خلبان مجبور شد هلی کوپتر را بلند کند و مردم گمان کردند که امام سوار شد در حالی که امام را با خودرو به جاده شرکت نفت بردند و سپس با هلی کوپتر امام را از آنجا خارج کردند. حالا من از شما میپرسم آیا این خلبان که یکی از افسران شاه بود نمی توانست امام را به محلی دیگر ببرد؟ اگر اینطور میشد چه بلای بزرگی سر انقلاب می آمد؟

در روز ۲۲ بهمن و چند ساعت قبل از اطلاعیه اعلام پیروزی انقلاب که توسط شهید محلاتی انجام شد، فرماندهان ارتش در مقر ستاد ارتش اعلامیه بیطرفی را منتشر نمودند که ۲۱ نفر نیز آنرا امضا کردند و بیان داشتند که ما با مردم مبارزه نخواهیم کرد و به داخل پادگانها خواهیم رفت و همین کار سبب شده عده بیشتری از مردم جرات کردند به خیابانها ریختند و از انقلاب دفاع کردند. امام در روز ۲۷ اسفند ۵۷ در دیدار با کارکنان شرکت نفت در جمله بسیار زیبایی فرمودند: به حمدالله و با عنایت خداوند متعال و پشتیبانی ارتش این نهضت به نتیجه رسید.

خود من شب بعد از پیروزی انقلاب بلندگویی در خیابان دماوند بدست گرفتم و سوار خودرو به مردم اعلام میکردیم: که مردم امشب احتمال کودتا وجود دارد شما تا صبح در خیابانها بمانید و نگذارید کودتای ۲۸ مرداد دیگری اتفاق بیوفتد. تا صبح ما اینکار را در خیابانهای مختلف تهران انجام دادیم و خوشبختانه انقلاب آسیبی ندید و الان نیز ۴۳ سال است که این انقلاب همچنان پابرجا مانده است. بنده با تحقیق خدمتتان میگویم که حداقل ۱۱ مورد مثل جنگ با عراق قرار بوده که به کشور تحمیل شود که با تدبیر مقام معظم رهبری این ۱۱ مورد با عزت و افتخار از سر این کشوررفع شد.
گوهر خود را مزن بر سر هر سنگ ناقابلی
صبر کن تا پیدا شود گوهر شناس قابلی
قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

ما باید گوهر شناس باشیم تا بتوانیم اهمیت این انقلاب را درک کنیم. من با تمام وجود و با تمام اعتقادم میگویم که بهیچ عنوان حکومت شاه قابلیت مقایسه با نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندارد. نباید به سادگی تحت تاثیر تبلیغات مخرب شبکه های ماهواره ای و مجازی قرار بگیریم. امیدواریم پرچم این انقلاب را هر چه سریعتر توسط رهبر انقلاب بدست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) بدهیم.
آمین یا رب العالمین

اشتراک گذاری در تلگرام

درباره ی ghaleno news

همچنین ببینید

مراسم یادبود شهدای مدافع حرم روستاهای فیروزآباد و ده خیر در بخش قلعه نو

🔸بمناسبت روز شهدا مراسم یادبود شهدای مدافع حرم در فیروزآباد وده خیر برگزار شد. 🔹به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 8 =