خانه / نماز جمعه / برپایی مراسم نمازجمعه بخش قلعه نو در روز ۲۷ تیر ۹۹

برپایی مراسم نمازجمعه بخش قلعه نو در روز ۲۷ تیر ۹۹

خلاصه ای از بیانات حجه الاسلام والمسلمین مرتضوی امام جمعه موقت بخش قلعه نو در مراسم نمازجمعه مورخه ۹۹/۴/۲۷ که در مسجد اعظم قلعه نو برپا شد را ملاحظه نمایید.

امروز با وجود مشکلاتی که این بیماری منحوس کرونا برای همه عالم بوجود آورده ما به نکاتی پی میبریم که اولا ما به قدرت خدای بزرگ پی میبریم که یک موجود نادیدنی که نمیتوان آنرا با چشم دید کل سیستم دنیا را بهم ریخت. اون قدرتمندان و آن ابرقدرتهایی که منم منم میکردند و میگفتند ما رئیس دنیا هستیم حالا چرا نمیتوانند دنیا را درست کنند؟ برای اینکه قدرت مطلق از آن خدای سبحان است. البته در این رابطه باید همکاری صورت پذیرد تا ان شاءالله بزودی ریشه کن بشود. لذا باید رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود و سعی کنیم اولا به ضرورت از خانه و منزل خارج شویم و ثانیا سعی کنیم در اجتماعات شرکت نکنیم. ولی در صورت حضور در جامعه و یا محل کار حتما فاصله اجتماعی را رعایت کنیم و از ماسک حتما استفاده کنیم و ضد عفونی و شستشوی مداوم داشته باشیم تا خیلی زود بر این بیماری غالب شویم والا همین آش و همین کاسه خواهد بود. در مقطعی آمار تلفات ما سیر نزولی داشت اما متاسفانه بی توجهی برخی از مردم باعث اوج گیری مجدد این بیماری شد. ولذا بهترین کار رعایت دقیق اصول بهداشتی است. البته در کنار آنهم دولت باید به اقشار ضعیف کمک کند مخصوصا به افراد با درآمد کم. که به کارشان در این مدت لطمه خورده است و ما از این دولت بی تدبیر و ناامید کننده جز ناامیدی چیزی ندیدیم و مخصوصا در این هشت سال عموما به همین شکل بود. مخصوصا در این چهارسال دوم که رای از مردم گرفتند و با خیال راحت مخصوصا در این سال آخر که انگار مملکت ما رها شده است. این وضع اقتصادی در این موقعیت حساس اقتصادی و که کار و کاسبی ها لطمه خورده حالا فلان وزیر اظهار میدارد که ما توانستیم اقتصاد را مهار کنیم و یا توانستیم جلوی فقر را بگیریم. آیا واقعا ایشان در مورد خانواده خودشان این حرفها را میزنند یا از مردم. اینها که از بیرون خبر ندارند اینها که نمیروند در صف نانوایی و یا در مغازه. برای آنها تهیه میکنند و اینها غم و غصه ندارند و حالا اینگونه سخن میگویند. تنها کار آنها وام یک میلیونی آنهم با هزار درد سر بود که البته از آنهم میخواستند سود دریافت کنند که با اعتراض مردم میسر نشد.
باید توجه ویژه انجام شود از اقشاری که آسیب دیدند. مسیر حمایت باید ادامه یابد تا ان شاءالله بتوانیم این قضیه را پشت سر بگذاریم.
در این مدت با دعوت مقام معظم رهبری در مورد کمک مومنانه چقدر ما صف داشتیم برای کمک کردن و در دنیا دیگر کشورهای مدعی مثل انگلیس و آمریکا برای یک لقمه نان مردم صف می ایستادند اما در ایران صف می ایستند که کمک کنند مثل بسته های معیشتی و کمکهای دیگر.
این مردم ما هستند و مسئولین هم باید قدر شناس باشند و باید پا را جلو گذاشته و به این مردم کمک نمایند.
ان شاءالله با عنایات خداوند و توجهات ائمه اطهار بویژه حضرت امام رضا علیه السلام و با همت و هوشیاری مردم عزیز و شریف خداوند بزودی این بیماری و این ویروس منحوس را از ممالک دنیا بویژه ممالک اسلامی مخصوصا کشور خودمان زودتر ریشه کن بگرداند.

اشتراک گذاری در تلگرام

درباره ی ghaleno news

همچنین ببینید

مراسم نمازجمعه بخش قلعه نو در روز بیست و یکم شهریور ۹۹ برگزار شد.

🔸پس از چند هفته تعطیلی، مراسم نمازجمعه بخش قلعه نو در روز بیست و یکم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 3 =