خانه / ایثارگران و جانبازان / شهید مهدی نجمی

شهید مهدی نجمی

جانباز شهید مهدی نجمی از شهدای والامقام در بخش قلعه نو و روستای نجم آباد میباشد
شهید مهدی نجمی در تاریخ بیست و سوم اسفند ۱۳۴۷ در شهرری دیده به جهان گشود . او فرزند اول خانواده بود و در خانواده ای مذهبی و معتقد رشد کرد و دوره ابتدایی و راهنمایی را در خیابان هلال احمر شهر ری گذراند و وارد دبیرستان شد و در هنرستان شهید گلشنی ادامه تحصیل داد
ایشان در زمان تحصیل خودش بسیجی بود و مسئول بسیج و انجمن اسلامی هنرستان نیز بود و از طرف بسیج در سن هفده سالگی به همراه پدرش در سال ۱۳۶۵ در حالیکه هنوز دیپلم نگرفته بود به جبهه رفت . بعد از مدتی پدر او به نزد خانواده برگشت ولی شهید مهدی نجمی در جبهه ماند و بعد از مدت دو ماه که در جبهه بود در جزیره مجنون بوسیله ترکش دشمن از ناحیه شکم ، چشم ، صورت ، گوش ،شانه، قفسه سینه شکم و اندامهای بالا و پایین با بیش از چهارصد ترکش مجروح شد.

و تاریخ مجروحیت ایشان مصادف بود با شب شهادت حضرت علی (ع) و مدتی در بیمارستان بستری شد و بعد از کمی بهبودی ایشان ادامه تحصیل داد و دیپلم گرفت . دو سال از مدت مجروحیت ایشان گذشته بود که در سال ۱۳۶۸ با خواهر شهید حاج معینی ازدواج کردند و ثمره این ازدواج یک پسر بود . ده سال از دوران مجروحیت ایشان می گذشت که به علت چرکی شدن ترکش ها شهید عذاب زیادی میکشید و در سال ۱۳۷۵ در شب شهادت فاطمه زهرا (س) در منزل و در سن بیست و هفت سالگی در حالیکه هشت سال بیشتر از دوران زندگی متاهلی او نمی گذشت با وجود یک پسر پنج ساله شربت شهادت را نوشید و پیکر پاکش را به وصیت خودش در حرم عبدالعظیم به خاک سپردند .
اشتراک گذاری در تلگرام

درباره ی ghaleno news

همچنین ببینید

تصاویری مربوط به دوران دفاع مقدس از برادر جانباز محسن فاضلی از شهر قلعه نو

در ذیل تصاویری کوتاه از رزمنده جانباز و ایثارگر محسن فاضلی از شهر قلعه نو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 ⁄ 6 =